صفحه را انتخاب کنید

ما که هستیم …

گروه مشاوران توسعه بازار آوید از افراد با تجربه در حوزه کسب و کار خرده فروشی تشکیل شده است که هدف آن بهینه سازی و افزایش بهره وری در صنعت خرده فروشی است. این تیم با استفاده از متدهای روز دنیا خدمات صفر تا صد مرتبط با این حوزه را به مشتریان خود ارائه می دهد.

چشم انداز ما

ما قصد داریم تا با همت خود در سالیان آتی به مرجع خدمات استاندادسازی و مشاوره ای در حوزه خرده فروشی ایران تبدیل شده و این صنعت را در کشور عزیزمان ایران، بر اساس استانداردهای جهانی ارتقا بخشیم.

ماموریت ما

گروه مشاوران توسعه بازار آوید قصد دارند تا با دانش و تخصص خود خدمات آموزشی و مشاوره ای را در حوزه خرده فروشی و برندهای تامین کننده محصولات تندمصرف میزان بهره وری آنان را افزایش داده و گامی بلند در جهت اراتقا صنعت خرده فروشان کشور بردارد.

تحقیقات بازاریابی

مطالعه رفتار مصرف کننده

مصرف‌کننده‌ی محصولات شما چه کسی است؟ سایز بازار محصولات شما چقدر است؟ نگرش مصرف‌کنندگان نسبت به محصولات شما چیست؟ میزان رضایت مصرف‌کنندگان از محصولات شما چقدر است؟ بررسی ویژگی‌های جمعیتی مشتریان محصول، بررسی الگوی خرید مشتریان، بررسی الگوی مصرف مشتریان، بررسی میزان وفاداری مشتریان به مارک تجاری، بررسی نیازها، خواسته‌ها و انتظارات مشتریان از محصول، بررسی ویژگی‌های بازار هدف در فرایند تصمیم ‏گیری خرید.

 

مطالعه قیمت

متوسط قیمت محصولات شما در مقایسه با رقبا در چه جایگاهی است؟ بدون این که از تعداد خریداران شما کاسته شود، قیمت محصولات شما تا چه حد قابلیت افزایش دارد؟ تخفیف‌ها چقدر در افزایش فروش محصولات شما موثر است؟ استراتژی قیمت‌گذاری رقبای شما چگونه است؟ 

 

تحقیقات در حوزه تبلیغات

آیا طرح/کمپین تبلیغاتی تدوین‌شده از نظر مخاطبان بهینه بوده و یا بخش‌های بهبودپذیری دارد؟  اثربخشی این طرح/کمپین تبلیغاتی شما چقدر است؟ استراتژی تبلیغات رقبای شما در بازارهای هدف چگونه است؟ رسانه‌های ارتباطی خود را برای مخاطبان هدف خود چگونه انتخاب می‌کنید؟ یا اصولاً مخاطبان شما از کدام رسانه‌ها بیشتر استفاده می‌کنند؟  هم‌پوشانی رسانه‌های کلاسیک با رسانه‌های نوین و دیجیتال در چه گروه‌هایی بیشتر است؟

 

سنجش بازار

 بررسی سهم بازار یک محصول یا شرکت در مقایسه با رقبا، بررسی چگونگی، بخش‌بندی بازار، بررسی کانال‌های توزیع در مقایسه با رقبا، امکان‌سنجی ورود محصول جدید به بازار

 

مطالعات برند

اولین برندی که در ذهن مخاطبان خود می‌آید کدام برند است؟ مخاطبان با چه برندهایی آشنایی و یا تجربه‌ی استفاده دارند؟ چه برندهایی را دوست ندارند؟ شخصیت برندهای رقیب چگونه تصویر می‌شود؟ میزان وفاداری مشتریان به برندهای شما چقدر است؟

 

آزمون محصول

مخاطب اصلی محصولات شما چه کسانی هستند؟ چه گروه‌هایی آن را دوست ندارند؟ چه ویژگی‌هایی از محصول بیشتر مورد توجه است؟ عوامل مؤثر در انتخاب محصول کدام است؟ بررسی بسته بندی محصول، ضعف‌ها و قوت‌های هر محصول یا برند در مقایسه با رقبا کدام موارد هستند؟، بخش بندی بازارها و انتخاب بازارهای هدف برای هر محصول، تمایز برندهای مجموعه از برندهای رقبا، تعیین فرصت های توسعه محصولات، مانیتور کردن عملکردهای محصولات، اندازه گیری کیفیت محصولات و رضایت مشتریان

 مطالعات کانال توزیع

 عارضه یابی کانال توزیع، تدوین و ارزیابی استراتژی های کانال توزیع، تکنیک های بهینه سازی و کاهش هزینه در لجستیک و کانال توزیع، ارزیابی مدیریت عملکرد در کانال توزیع، بسته بندی و لجستیک در کانال توزیع، مدیریت انبار و نقش انبارها در کانال توزیع

 

مشاوره مدیریت و آموزش

مشاوره ورود به بازار

بهره مندی از مشاوران با تجربه، برای سرمایه گذاران و مدیرانی که به تازگی در عرصه خرده فروشی قدم نهاده اند، می تواند زمینه تسریع ورود و پیشرفت در بازار را محقق نماید، ضمن آنکه هزینه فرصت های از دست رفته را برای آن ها به حداقل خواهد رساند؛ همچنین برای مدیرانی که با وجود گذشت سالیان متمادی از ورود به این عرصه، همچنان به هدف خود نرسیده اند، می تواند زمینه تحقق کامل پتانسیل مجموعه و پیشی گرفتن از رقبا را به ارمغان آورد.

دوره های آموزشی

گروه مشاوران توسعه بازار آوید به عنوان تنها مرجع تخصصی فروشگاه داری در ایران توانسته است با استفاده از تجربیات بیش از ۱۵ سال حضور موفق در اصناف مختلف بسته ی آموزشی تحت عنوان “مدیریت فروشگاه” طراحی کرده و برای اولین بار به صورت منظم اقدام به برگزاری این دوره بنماید.

از نرم افزارهای ما دیدن نمایید